hlavní stránka

Filmová projekce: Šíleně šťastná

Asociace českých filmových klubů

Filmová projekce: Šíleně šťastná

Cenami ověnčená komedie o normálním přátelství dvou šílených žen v šíleném světě plném normálních lidí.

Beatrice je upovídaná bájivá lhářka a samozvaná miliardářka, která ráda věří tomu, že se zná se všemi důležitými lidmi. Donatella je oproti tomu potetovaná zamlklá introvertka, která v sobě skrývá tíživé tajemství. Obě ženy jsou pacientkami v moderní, ale střežené psychiatrické klinice a postupně se mezi nimi vyvine silné přátelství. Společně pak z léčebny utečou a snaží se ve světě venku během své bláznivé cesty najít štěstí, které obě ztratily.

Navštivte ČSOB Inspiraci a užijte si projekci italsko-francouzského filmu Šíleně šťastná a následnou besedu se zajímavými hosty.


O filmu budete moci diskutovat s herečkou a ředitelkou Divadla Kampa Ivetou Duškovou a filmovou a seriálovou herečkou Kristýnou Frejovou. Celým večerem bude provázet Bob Kartous.

 

Vstupné: zdarma

Rezervace míst: Již není možná, kapacita naplněna

Na akci bude pořizován audiovizuální záznam pro marketingové účely. Návštěvou akce souhlasíte s pořízením těchto záznamů.

Šíleně šťastná / La pazza gioia

Komedie, drama / Itálie, Francie / 2016

,,Šíleně šťastná je italský film s typicky italskou energií a velkým humanistickým poselstvím, který relativizuje naše ustálené rozlišování ,,normálního" a ,,šíleného". Zároveň je to velmi ženský snímek, road movie jdoucí po stopách Thelmy a Louisy i buddy movie o dvou ženách, které se najdou za plotem blázince a navzájem si pomohou utřídit své životy a zjistit, co je v životě ,,normální" a co má doopravdy cenu. Doufáme, že se nám podaří oslovit ženské publikum, které uchvátí nezdolná životní síla Valerie Bruni Tedeschi a potetovaná melancholie Micaely Ramazzotti. A samozřejmě muži, kteří chtějí porozumět svým partnerkám, by také neměli zůstat stranou."

 Jan Jílek, hlavní dramaturg AČFK

Přidat akci do kalendáře
 • Datum konání

  24. 4. 2017
  18:00 - 22:00

 • Místo konání

  ČSOB Inspirace
  Jungmannovo náměstí 767
  110 00 Praha 1
  Mapa

 • Partner

  Asociace českých filmových klubů