hlavní stránka

Filmová projekce - Richard Müller: Nepoznaný

Filmová projekce - Richard Müller: Nepoznaný

Intimní pohled do života legendárního zpěváka Richarda Müllera na pozadí jeho koncertního turné s kapelou Fragile.

Richard Müller patří již 25 let k nejvýraznějším osobnostem hudební branže v ČR i na Slovensku. Během své kariéry zažil dramatické vzestupy i pády, jednou dokonce vyhlásil, že s hudbou nadobro končí. Následně se však na scénu vrátil a zároveň se pustil do boje s neléčenou a konzumací drog akcelerovanou psychickou poruchou, maniodepresí.

Dokument je intimním portrétem výrazné autorské osobnosti, která každodenně čelí množství osobních problémů i nonstop zájmu fanoušků i bulváru. Samotné natáčení filmu trvalo 3 roky, během nichž bylo natočeno více než 200 hodin materiálu a autoři hojně využívali i ,,home-video" záběry natočené samotným protagonistou.

Dokument v českém kontextu navazuje na umělecké dokumentární portréty analyzující inspiraci, samotu uprostřed davů či prvky autobiografičnosti, ke kterým patří například Amy či Nick Cave: 20 000 dní na Zemi.

Navštivte ČSOB Inspiraci a užijte si projekci česko-slovenského dokumentu a následnou besedu se zajímavými hosty. 

O filmu budete moci diskutovat s režisérem dokumentu Mirem Remem, hudebním publicistou Antonínem Kocábkem, oceněným zvukařem filmu Lukášem Kasprzykem a zástupcem distributora a autorem filmu Show Bohdanem Bláhovcem. V průběhu diskuze bude probíhat soutěž o zajímavé ceny. Celým večerem bude provázet Bob Kartous.

Vstupné: zdarma

Rezervace míst:

inspirace@csob.cz

Na akci bude pořizován audiovizuální záznam pro marketingové účely. Návštěvou akce souhlasíte s pořízením těchto záznamů.

Richard Müller: Nepoznaný

Dokument, životopisný / Česko, Slovensko / 2016

,,O tom, že vzniká dokument 55 (což byl původní název) mapující osobnost a tvorbu Richarda Müllera, jsme věděli již delší dobu. Potom jsme během pracovní projekce viděli první hrubý sestřih a bylo jasné, že Miro Remo má v rukách zlatý materiál: na česko-slovenské poměry vrcholně emocionální i informativní dokument, upřímně i podvratně zobrazující jednu z ikon tuzemské popmusic. Remův film je nesmlouvavý, bolestně obnažující, ale zároveň chápavý a vtipný - v divákovi vyvolává množství emocí, které souvisejí s Richardem Müllerem i hodnotami a problémy, které reprezentuje. Divák se o zpěvákovi dozví některé nové informace, uslyší řadu ikonických songů, ale především bude konfrontován s ambivalencí Müllerova života, během kterého se extrovertní idol postupně změnil v unaveného a nemocného člověka. Nepoznaný je typickým hudebním dokumentem o vzestupu a pádu, u Müllera však hned několik vzestupů a pádů probíhá v rámci jediného dne. Remův film je obnažující, ale nikdy ne dehonestující, a pro nás je velkou ctí představit po Evě Nové a Marku Škopovi další mladou režisérskou osobnost současného slovenského filmu."

 Jan Jílek, hlavní dramaturg AČFK

Přidat akci do kalendáře
 • Datum konání

  29. 5. 2017
  18:00 - 21:00

 • Místo konání

  ČSOB Inspirace
  Jungmannovo náměstí 767
  110 00 Praha 1
  Mapa

 • Partner

  Asociace českých filmových klubů