hlavní stránka

Filmová projekce: Matrix

Filmová projekce: Matrix

Kultovní americká sci-fi oceněná 4 cenami Oscar na plátně ČSOB Inspirace.

Thomas A. Anderson vede dvojí život. Přes den je průměrným programátorem v nadnárodní společnosti, který poctivě platí daně a pomáhá své domácí s odpadky. V noci se z něj stává počítačový hacker známý jako Neo. Už dlouho mu vrtá hlavou podezření, že se světem je něco v nepořádku, ale skutečnost se vymyká i jeho nejbujnějším představám. Série podivných událostí jej přivádí až k setkání se skupinou lidí vedenou legendárním hackerem Morpheem. Díky nim je Neo je vytažen z falešné reality do reálného zničeného světa, kde se nepíše rok 1999, nýbrž 2199 a ve kterém lidstvo vede válku s inteligentními stroji, které samo vytvořilo…

Uvěříte neuvěřitelnému! Představte si, že vaše realita je jen iluzí a vaše nejtemnější noční můry jsou ve skutečnosti pravdivé.

Vstupné: zdarma

Rezervace míst:

inspirace@csob.cz

Na akci bude pořizován audiovizuální záznam pro marketingové účely. Návštěvou akce souhlasíte s pořízením těchto záznamů.

Matrix

Akční, Sci-fi / USA / 1999 / 131 min

Z dnešního pohledu lze Matrix považovat za jeden z nejvlivnějších filmů posledních dvou dekád. Jde o film, který lze považovat za přirozenou reakci Hollywoodu na komerční propad zapříčiněný videoherním průmyslem, film se supermoderním vizuálem, který se po vzoru videoher snaží divákovi vnutit iluzi, že je součástí příběhu. Digitální efekty, kterými je film přeplněn, nejsou jen efekty v pravém slova smyslu. Poukazují na digitalitu a virtualitu světa, ve kterém se příběh odehrává a z nějž se postavy chtějí (nebo jako v případě Cyphera nechtějí) vymanit.

Zdroj: csfd.cz

Přidat akci do kalendáře
 • Datum konání

  26. 10. 2017

  18:00 - 21:00

 • Místo konání

  ČSOB Inspirace
  Jungmannovo náměstí 767
  110 00 Praha 1
  Mapa

 • Partner

  Projekt100